Zahradní grily HECHT

Požadujete nekompromisní kvalitu? Právě pro Vás tu máme grily Weber.Pokud jste milovník klasického grilování na dřevěném uhlí doporučujeme gril Master-Touch GBS 57 nebo One-Touch Original 47 v krásné zelené barvě. Z elektrických grilů doporučujeme gril Weber Q 140, který je vhodný jak pro grilování na zahradě tak i na balkóně. Z plynových grilů doporčujeme gril Weber Q 320 nebo gril Spirit S-320, který zastupuje střední třídu mezi grily Weber. V naší nabídce také naleznete přístlušenství ke grilům Weber.

V naší nabídce naleznete plynové grily značky HotPot. Jedná se o grily léta dovážené na americký trh. V posledních letech se začaly grily HotPot dovážet ve velkém i do Evropy a díky tomu se za dostupné ceny konečně dají sehnat i u nás. Tyto plynové grily se vyznačují vysokou kvalitou a jsou běžně využívány ke cateringovým účelům či v restauračních zařízeních. Jedná se o profesionální plynové grily, které jsou však svou nízkou cenou dostupné i pro vaši zahradu.

Také nabízíme grily společnosti Campingaz, která má jedno z nejširších zastoupení mezi zahradními grily na českém trhu. Jejich specialitou jsou grily plynové a grily lávové. Využívají také tzv. systém RBS (Radiant Burner System), u něhož nedochází k přímému kontaktu tuku s žárem, protože teplo jde ze stran grilovacího prostoru a tuk odkapává do nádoby s vodou a s žárem nepřijde vůbec do kontaktu.

Dále nabízíme levnější zahradní grily na dřevěné uhlí. Grily jsou na vysoké noze. U grilu se nemusíte ohýbat. Gril  WERCO RONDA a Sentinel jsou často prodávané grily.Weber

Historie grilů Weber se datuje od roku 1952, kdy George Stephen vynalezl kotlíkový gril a tímto objevem navždy změnil podobu grilování. Georgu Stephenovi vděčíme za mnohé.
Teprve jeho vynález poklopu umožnil rozmanitost při grilování. Gril Weber funguje jako horkovzdušná trouba a mezi jiným umožňuje šetrnější postupy při přípravě pokrmů jako je např. nepřímé grilování. Dnes se Webergrily užívají po celém světě. Žádný div, protože při rozmanitosti receptů a postupů jde v podstatě o dvě věci: plnohodnotnou chuťnekomplikovanou přípravu pokrmu. Všechny díly, které přivádějí plyn do grilu Weber jsou u Weber grilů předmontovány. Cožušetří práci a zároveň zvyšuje bezpečnost. Koncový spotřebitel tak nemůže díly při montáži zaměnit nebo nesprávně namontovat. U každého plynového griluWeber je ještě ve výrobě testována funkčnost zapálení. Bezpečí koncového uživatele je pro společnost Weber jednou z priorit. Proto se nespoléhá na namátkové kontroly, ale provádí i u nakoupeného materiálu obsáhlé kontroly. Každé zboží je kontrolováno z hlediska funkčnosti ikvality. Každý gril Weber je ještě před zabalením opticky zkontrolován. Co se týká plynových grilů, jsou u každého jednotlivě znovu testovány zapalovánínepropustnost. Poruchy jako např. netěsnící přívod plynu jsou tímto u každého grilu vyloučeny. Weber zaručuje neměnnou kvalitu všech dílů u každého grilu Weber.

Video ze školení Weber

Zahradní grilyGril Campingaz Adelaide

Zahradní grily se staly v posledních letech takřka standardní součástí každé zahrady či verandy. Díky zahradnímu grilu si můžete i Vy vychutnat šťavnaté steaky, grilovanou drůběž, zvěřinu či žebírka, které si sami připravíte přímo pod slunečnou oblohou. Na zahradních grilech však nemusíte připravovat pouze masité pokrmy, ale můžete je využít i například pro přípravu „pečených“ koláčů nebo bábovek.

Našim zákazníkům nabízíme tři různé druhy zahradních grilů, dle jejich osobních preferencí i dosažitelnosti po cenové stránce. Chcete mít opravdu dobrý gril, na kterém si budete každý víkend připravovat chutné pokrmy a nebudete mít problém s uskladněním a manipulací u většího zahradního grilu? Pak rozhodně doporučujeme grily plynové nebo grily lávové. Pokud vás zajímá nízká cena a již teď víte, že gril budete využívat sporadicky, doporučujeme grily na dřevěné uhlí. Jejich předností je lehká skladovatelnost a jednoduchý transport, takže vám mohou menší grily na dřevěné uhlí sloužit i na cestách.

 

Nejzdravější variantou zahradních grilů jsou grily RBS (Radiant Burner System). U těchto plynových grilů nedochází k přímému kontaktu tuku s žárem, protože teplo jde ze stran grilovacího prostoru a tuk odkapává do nádoby s vodou a s žárem nepřijde vůbec do kontaktu. Tyto grily vám nabízíme v provedení společnosti Campingaz, která má jedno z nejširších zastoupení mezi zahradními grily na českém trhu.

Velice spolehlivé jsou také plynové zahradní grily HotPot. Jedná se o grily léta dovážené na americký trh. V posledních letech se začaly grily HotPot dovážet ve velkém i do Evropy a díky tomu se za dostupné ceny konečně dají sehnat i u nás. Tyto plynové grily se vyznačují vysokou kvalitou a jsou běžně využívány ke cateringovým účelům či v restauračních zařízeních. Jsou to tedy profesionální plynové grily, které jsou však svou nízkou cenou dostupné i pro vaši zahradu.


Zahradní grily plynové

Plynové grily

Komfortním řešením pro pravidelné grilování je jistě plynový zahradní gril. Lze si vybrat mezi menšími plynovými grily s plochou okolo 1500 cm2, nebo většími plynovými grily okolo 3500 cm2. Menší plynové grily jsou dimenzovány pro potřeby rodin či menších skupin okolo čtyř osob. S většími plynovými grily můžete počítat s osmi i více osobami, které bezproblému stihne plynový gril obsloužit.

Předností plynových grilů je rychlost jejich iniciačního ohřevu. Bytelná konstrukce je nutná pro bezpečnost celého procesu. Dbejte vždy na použití kvalitních materiálů a pevných konstrukčních řešení. Váha průměrných plynových grilů se může pohybovat mezi 10-30 kg, u větších plynových grilů počítejte s 70 kg i více. Výhodou plynových grilů jsou velice dobře řešené odkládací plochy.

Nejen odkládací plochu však musíte sledovat při výběru plynových grilů. Důležití je i samotná grilovací plocha. Doporučujeme materiály nerezové, litinové či kvalitní smalt. Pro běžné grilování postačí grily s výkonem 7-10 kW, při početnějších skupinkách se vyplatí investovat do plynových grilů s výkonem okolo 20 kW. Důležité je také sledovat možnost regulace výkonu plynových grilů.

 

Zahradní grily lávovéLávové grily

Lávový gril funguje na principu rozehřátí lávových kamenů pomocí plynových hořáků, které jsou umístěné pod grilem. Plynový hořák vám vytvoří teplo, které lávové kameny začnou absorbovat. Po vypnutí hořáku grilujete pouze nad rozpálenými lávovými kameny. Jedná se o nenáročnou formu grilování, kdy neuniká žádný kouř. Při opotřebování lávových kamenů není problém zakoupit nové. U lávových grilů se řiďte při výběru podobně jako u obyčejných plynových grilů. Je dobré si uvědomit, že takovýto gril vám vydrží déle než obyčejný gril na dřevěné uhlí a je tedy dobré se zaměřit na dobré konstrukční řešení a kvalitní použité materiály.


Zahradní grily na dřevěné uhlí/brikety

Gril na dřevěné uhlíZahradní grily na dřevěné uhlí/brikety vám jistě příjdou vhod, pokud hledáte gril na občasné grilování pro menší skupinku či v úzkém rodinném kruhu. Dřevěné uhlí či brikety dnes není problém kdekoliv sehnat a určitě si ho budete moci odnést v ruce domů. Tudíž odpadá nutnost dlouhodobého řešení zásob paliva. Nevýhodou grilů na dřevěné uhlí/brikety je samotný způsob grilování. Dochází k přímému přepalování tuku z masa, což nemusí být pro každého zákazníka příjemné. Častým problémem je také konstrukční řešení. U levnějších grilů na dřevěné uhlí/brikety se často stává, že dochází k nestabilitě a ulamování koleček. Odkládací plochy nejsou příliš dostatečné, je tedy nutné počítat s další odkládací plochou k vašemu grilu na dřevěné uhlí/brikety.

 

Dřevěné uhlí nebo brikety?

Rozdíl v kvalitě mezi těmito dvěma druhy paliva spočívá nejen v jejich pořizovací ceně, ale především ve výsledné chuti grilovaného pokrmu při jejich použití. Dřevěné uhlí je sice cenově výhodnější, ale doba jeho hoření je ve srovnání s briketami podstatně kratší, a tak je při grilování zapotřebí větší množství tohoto paliva. Teplota uhlíků je navíc v průběhu hoření nestejnoměrná - zpočátku je žár velmi silný, následně však velmi rychle zeslábne. Dalším neduhem dřevěného uhlí je nezanedbatelné množství poletujícího popela, které může připravovaný pokrm zkazit.

Předností kvalitních briket je naopak rovnoměrně vydávaný žár a mimořádně dlouhá doba hoření, díky čemuž lze při grilování dosáhnout lepších výsledků. A navíc, pokud brikety zcela nevyhoří, můžete je po uhasnutí znovu použít při dalším grilování.

 

 

Péče o zahradní gril

Jednou z podstatných věcí, které mohou prodloužit životnost vašeho zahradního grilu je samozřejmě péče o gril. Je důležité věnovat vašemu grilu jak pravidelnou péči, která sestává z pravidelného čištění po každém použití, tak i drobnou péči v případě její nutnosti.

Péče o plynové zahradní grily

Po každém grilování byste měli vypálit veškeré nečistoty, které zbyly na grilovacím roštu. Nejprve vymeťte větší zbytky grilovaných pokrmů, poté zapalte všechny hořáky na maximální výkon a uzavřete poklop Vašeho plynového zahradního grilu. Vše, co na grilovacím roštu zůstalo, jednoduše shoří. Jakmile je vypálení hotovo je vhodné grilovací rošt ještě očistit měděným kartáčem a poklop očistit teplou vodou s trochou čisticího prostředku. Pravidelně také kontrolujte grilovací vanu, zda není znečištěná. Pokud ano, odstraňte nejprve větší zbytky grilovaných pokrmů a poté, obdobně jako v případě poklopu zahradního grilu, vytřete vanu teplou vodou s trochou čisticího prostředku.

Mastné skvrny na vnějších stranách zahradního grilu je dobré čas od času očistit. Jejich nepříznivým efektem není estetická stránka věci, ale narušení laku, ke kterému díky nim dochází. Gril poté ztrácí svou ochranou vrstvu a může začít korodovat. Musíte také dbát na užívání pouze takových prostředků, které sami o sobě nenaruší lak a to ze stejných důvodů, jakými by váš zahradní gril mohly také poškodit.

Čistě estetickou závadou jsou kouřové skvrny. Ty lze odstranit speciálními čističi zahradních grilů.

 

Péče o zahradní grily na dřevěné uhlí/brikety

Po každém grilování odstraňte všechny větší zbytky grilovaných pokrmů z grilovacího roštu. Poté přiklopte poklop a otevřte regulátory cirkulace vzduchu. Následně očistěte grilovací rošt (pokud možno ještě horký) pomocí speciálního kartáče. Nakonec z kotle odstraňte studený popel.

K pravidelnému čištění poklopu i kotle lze také použít speciální čištiče na smaltované povrchy, které navíc i příjemně voní. Pro občasné omytí prachu či špíny z Vašeho zahradního grilu použijte teplý mýdlový roztok.

 

 

PŘEJEME VÁM DOBROU CHUŤ!


Související odkazy: Zahradní grily


Heureka.cz

 

NOVĚ PLATBA ONLINE KARTOU

Visa MasterCard

NAKUPUJTE NA SPLÁTKY BEZ NAVÝŠENÍ!


 

cetelem

Prodej na splátky

 

Logo ČTOdborník z NAMIR.cz radí v pořadu Zahrada pod Lupou České televize
Představujeme štípače na dřevo

Celý článek s odborníkem na zahradní techniku v České televizi

 

JAN KRAUS také nakupuje v NAMIR.cz

Jan Kraus sekačky traktory Namir

Získaná ocenění a certifikáty

Autorizovaný prodejce

AL-KO Certifikát

NEJLEPŠÍ PRODEJCE INFRASAUN 2015

Nejlepší prodejce InFRASaun 2013

Nejlepší prodejce Infrasaun Heathland 2013

OBCHODNÍ PARTNER 2013

Obchodní partner sekaček Weibang 2013

GRILLAKADEMIE 2013

Grillakademie 2013

Grillakademie 2013

VYNIKAJÍCÍ OBCHODNÍ PARTNER ZNAČEK

MTD, SCHEPPACH, RYOBI, WOODSTAR,

DWT, TURFMASTER, HOMELITE, ...

Ocenění Garlando

AUTORIZOVANÝ PRODEJCE

CAMPINGAZ

Certifikát_malý

CERTIFIKÁT EXTRÉMNÍHO SEČENÍ

 

VARI CertifikátVARI Certifikát


TOPlist

Košík

(prázdný)


Produkt byl úspěšně přidán do košíku.
Pokračovat v nákupu Otevřít košík