Sněhové frézy

 

sněhové frézy namir

Sněhové frézy od Namir.cz - sněhové frézy od výrobců MTD, Cub Cadet, či HECHT.

Na sezónu 2014/2015 doporučujeme novinku od Cub Cadetu, což jsou třístupnové sněhové frézy, které hravě prošly i extrémnímy testy v Alpách. Pokud hledáte velmi kvalitní sněhovou frézu, ale sněhové frézy od Cub Cadetu jsou pro vás drahé doporučujeme taktéž novinku pro tuto sezónu, což jsou sněhové frézy MTD s titulem Optima, které převzaly několik osvědčených prvků od produktů z řady Cub Cadet.

Pokud hledáte sněhovou frézu v levnější kategorii, můžeme doporučit německého výrobce HECHT.

Kvalitní sněhová fréza za příznivou cenu je HECHT 9551. Pokuď chce investovat více do sněhové frézy doporučujeme od této značky HECHT 9930 TD. Novinkou této sezony od značky MTD je řada Optima. Pro méně náročné zákazníky doporučujeme dvoustupňovou sněhovou frézu ME 61. Pokuď chcete velmi kvalitní sněhovou frézu doporučujeme ME 66 a ME 76. Pro tuto sezónu představuje třístupňové sněhové frézy od firmy Cub Cadet, které využívají novou technologii. Z třístupňových sněhových fréz doporučujeme sněhovou frézu 528 HD SWE. Neprodávanější sněhovou frézou je sněhová fréza 524 SWE. Vybrané frézy Vám zdarma doručíme až k Vám a současně Vás i zaškolíme.

Zabýváme se také testováním, takže Vám dokážeme bez problému poradit, jaká je ta pravá sněhová fréza právě pro Vás. Na srovnání dvoustuňových sněhových fréz se můžete podívat zde.Sněhové frézy

Sněhové frézy rozvážíme po celé České republice vlastním autem nebo přepravní společností PPL.

Při rozvozu naším autem Vás zdarma zaškolíme s obsluhou a údržbou přímo u  Vašeho domu. Doba dodání při závozu naším autem se v době hlavní sezóny může prodloužit o několik dní. Zajistíme předvedení, zaškolení, dovezení a vyřizení reklamace.

Nabízíme sněhové frézy velmi levně! Nyní vám nabízíme sněhové frézy MTD, CubCadet a HECHT. Některé sněhové frézy lze doručit expresně do druhého dne, v tomto případě nezajistíme jejich předvedení.

Připravte se na zimu a pořidťe si sněhové frézy, štípače dřeva, lopaty na sníh.

 

Doporučujeme sněhové frézy:

Mezi námi doporučované sněhové frézy řadíme,ty modely které se zákazníkům osvědčili, jsou málo reklamované a jsou dostupné na českém trhu.

 

Levnější kategorie sněhových fréz:

  • Doporučujeme především levnější značku Hecht. Hecht má několik desítek servisních míst v ČR. Sněhové frézy Hecht nabízíme v
    několika provedeních - od jednostupňových elektrických fréz až po dvoustupňové benzínové sněhové frézy s pásovým pojezdem. Můžete si tedy vybrat ze široké škály fréz určené až do extrémních podmínek českých hor. Benzinové sněhové frézy Hecht jsou vybaveny velmi dobrými 4-taktními motory OHV motory, které nabízí velmi dobrý výkon.
Hecht 9329TD Hecht 9562SE

 

Dražší kategorie sněhových fréz:

  • Mezi kvalitnější frézy řadíme sněhové frézy MTD a CubCadet.
  • Frézy MTD jsou velmi oblíbenou značkou a vyznačují se vysokou spolehlivostí a velikou kvalitou zpracování za danou cenu. Navíc nyní nově frézy s označením Optima převzaly některé osvědčené prvky od fréz z řady CubCadet. Jako například Easy-turn steering pro snadné zatáčení a čtyřsměrný ovládací joystick pro nastavení směru a úhlu odhozu sněhu.
  • Frézy CubCadet jsou nejluxusnější stroje na trhu, vyráběné a dovážené z USA, proto je jich nedostatek. Jestli váháte s koupí, v období října a listopadu je nejvyšší čas pro objednávku, protože v sezóně bude stroje problém sehnat. Veškeré ovládání technických prvků je umístěno na ovládacím panelu tak, aby ovládání stroje bylo pro obsluhu co možná nejjednodušší. Nastavování směru a úhlu výhozu frézy bez nutnosti přerušení jízdy je u sněhových fréz CubCadet zajištěno čtyřsměrným joystickem přímo na ovládacím panelu. Sněhové frézy CubCadet jsou vybaveny vyhřívánými rukojeťmi a velice sofistikovaným systémem posilování řízení - pomocí dvou prstů bude váš stroj plně pod kontrolou. Tento rok navíc CubCadet přišel s patentovanou novinkou třístupňových fréz. Tyto frézy si hravě poradí i s velmi těžkým sněhem v náročném terénu. Jakákoliv konkurence je na tyto frézy co se kvality týče krátká.
Optima MTD ME 66 Cub Cadet 530 HD SWE

 

Doporučujeme dokoupit

Pokud si pořizujete sněhovu frézu, doporučujeme přikoupit příslušenství.

lyžiny na sněhové frézy Pokud budete frézovat dlažbu, nebo povrch který lze poškrábat, kupte si plastové lyžiny. Univerzální plastové lyžiny pro sněhové frézy nahrazují kovové.

Pokud bude Vaše sněhová fréza umístěna venku, kde na ní bude sněžit či dokonce pršet, pořiďtě si krycí plachtu na sněhové frézy. Tato plachta chrání před povětrnostními vlivy, slunečním zářením a vlhkostí.

plachta na sněhové frézy
Střižné kolíky pro sněhové frézy
Střižné kolíky pro sněhové frézy mají za úkol ochránit motor a převodové ústrojí před mechanickým poškozením při nárazu š neku frézy. Při frézování se může stát, že rotující šnek
dvoustupňové sněhové frézy narazí do pevné překážky, nebo natáhne pevný předmět. Ve sněhu se před sněhovou frézou často skryje nízký pařez či kámen, který vyčnívá až do šneku. Rotující šnek se o pařez prudce zastaví (zasekne) a tím se může i zaseknout motor - poškodit. Střižné šrouby jsou mechanickým kovovým kolíkem, který spojuje hřídel z motoru a šnek. Při zaseknutí šneku sněhové frézy se kolík utrhne, neboli střihem oddělí a ochrání tak motor.

 

Jak si vybrat sněhovou frézu?

Před nákupem sněhové frézy je dobré zvážit, jaké nároky budete mít na její provoz a zátěž - jak velkou plochu potřebujete udržovat. Dále je nutné zohlednit terén, který chcete frézovat, jestli je rovný nebo jestli potřebujete odklízet sníh ve svahu, na jakém podkladu sníh leží (asfalt, štěrk, dlažba…). Sněhové frézy jsou určeny na různý typ sněhu. Rozmyslete si, jak vysokou vrstvu sněhu potřebujete odklidit a jak často bude fréza v provozu. V neposlední řadě je také dobré zvážit komfort, s jakým chcete sněhovou frézu obsluhovat.

Pokud si s výběrem nejste jisti, kontaktujte přímo naše prodejce na tel. 233 311 660. Máme za sebou 10 let zkušeností jako autorizovaní prodejci a dokážeme najít optimální řešení pro Váš konkrétní pozemek.

 

Čínské sněhové frézy frézy

Některé čínské sněhové frézy jsou vyrobeny z nekvalitního kovu a jejich technologie nejsou původní. Čínské technologie jsou často kopírované od jiných značek, jako je např. MTD. Čínské sněhové frézy mají letní motory, naprosto nevhodné do zimních podmínek. Už po roce jejich používání na nich mohou být zjevné poruchy a silné opotřebení.
Jejich zdánlivou výhodou je tak cena, ale je třeba si nejdříve uvědomit, že sněhová fréza není sekačka. Pokud se porouchá sekačka, měsíc neposekaný trávník nám nebude vadit tolik jako měsíc neodhrnutý sníh.

Některé modely sněhových fréz vyrobené v Číně jsou dovážené pod jménem renomovaných výrobců. Tyto renomovaní výrobci zaručují technické vlastnosti a následný servis pro jejich sněhové frézy. Tyto sněhové frézy mohou být i dobře dílensky zpracované, využívat stejné motory jako MTD, B&S či vlastní pokrokové technologie jako u fréz Vega.

Sněhové frézy, se zimními motory, fungující až do minus 40 stupňů Celsia (označované SnowThorX). Frézy odklízí sníh, jak ve výšce 2 cm, tak i 40 cm. Dvoustupňové frézy umí odklízet jak mokrý, tak zmrzlý sníh.

deti

I malé děti vědí, že vybavit se sněhovou frézou je lepší co nejdříve

Dodavatelé do ČR bohužel neuspokojí celkovou vysokou poptávku po sněhových frézách, a tak se každoročněstává, že zboží se dostane pouze k zákazníkům, kteří si ji koupí s dostatečným předstihem. Obyvykle stačí, když frézu zakoupíte v říjnu/listopadu.

 

 

 

Sněhové frézy a jejich typy

Jednostupňové sněhové frézy

Jednostupňová sněhová fréza bezpečně odklidí menší nánosy čerstvého, nezledovatělého sněhu na chodnících, zahradních a příjezdových cestách, u vjezdů do garáží. Rotující šnek důkladně vyčistí povrch a odvede sníh do odhazovacího komínu, odtud je vyhozen ven nastaveným směrem. Jednostupňové sněhové frézy mívají menší výkon motorů, omezenější standardní výbavu, a proto i nižší cenu. Jsou vhodné pro menší plochy spíše v městských podmínkách.

Dvoustupňové sněhové frézy

Dvoustupňová sněhová fréza si poradí i s tvrdým zledovatělým sněhem díky ocelovému šneku se speciálně tvarovanými zuby. Sníh je v 1. fázi přihrnován k ústí vyhazovací turbíny a v 2. fázi je turbínou vytlačen přes odhazovací komín nastaveným směrem. Tato konstrukce umožňuje rychle odklidit velké množství sněhu. Rychlost a objem odklizeného sněhu závisí na výkonu motoru, šířce záběru a další výbavě. Dvoustupňové sněhové frézy se nezaleknou ani větších zasněžených ploch v horských a podhorských oblastech.

Dokonalý výsledek po použití sněhové frézy završí hrabla na sníh, která při nákupu některé sněhové frézy v našem obchodě dostanete zdarma.

Sněhové frézy HECHT, CubCadet, MTD. Nabízíme stroje v elektrickém i benzínovém provedení.

Třístupňové sněhové frézy

Absolutní novinka roku 2014 - Nový systém třístupňových fréz od CubCadetu, který je celosvětově patentován. Tyto frézy mají o 25% vyšší kapacitu průchodu sněhu a tím vám ušetří čas při frézování až o 30%.

1. Standardní šnek nahrnuje sníh k prostřední části

2. Nová střední část (akcelerátor) hrne sníh do turbíny

3. Turbína vyhazuje sníh komínem ven

 

Třístupňové frézy

Nová převodovka pohonu šneku

Soukolí je uloženo v robustním hliníkovém odlitku. Obě hřídele jsou neseny na kuličkových ložiskách. Převodovka je naplněna syntetickým olejem a je bezúdržbová.

šnek

 

 

Sněhové frézy - kdy je použít

Dvoustupňové sněhové frézy se nezaleknou ani větších zasněžených ploch v horských a podhorských oblastech. Dobře si poradí i s tvrdým zledovatělým sněhem díky ocelovému šneku se speciálně tvarovanými zuby. Sníh je v 1. fázi přihrnován šnekem k ústí vyhazovací turbíny a v 2. fázi je turbínou vyhozen do několikametrové vzdálenosti nastaveným směrem. Tato konstrukce umožňuje rychle odklidit veliké množství sněhu. Rychlost a objem odklizeného sněhu závisí na výkonu motoru, šířce záběru a další výbavě.

Třístupňové frézy si pak hravě poradí i s vysokým sněhem v horských a podhorských oblastech. A přitom je velmi snadné i v extrémních podmínkách tuto frézu ovládat pouze jednou rukou.

Pásové sněhové frézy jsou pro odklízení sněhu vybaveny robustními řiditelnými pásy s ostruhami, které zajišťují vynikající tah, stabilitu a rovnováhu i ve svahu a na zledovatělém povrchu.

Sněhové frézy, zahradní traktory s frézou

fréza před traktorPřed nákupem sněhové frézy nebo i zahradního traktoru se sněhovou frézou je dobré zvážit, jaké nároky budete mít na provoz a zátěž - jak velkou plochu potřebujete udržovat, jestli je terén rovný, či potřebujete odklízet sníh ve svahu, na jakém podkladu sníh leží (asfalt, štěrk, dlažba…), jak vysokou vrstvu sněhu potřebujete odklidit a jak často bude fréza v provozu. V neposlední řadě je také dobré zvážit komfort, s jakým chcete frézu obsluhovat.

Pokud si s výběrem nejste jisti, kontaktujte přímo naše prodejce na tel. 233 311 660.

Máme za sebou 10 let zkušeností jako autorizovaní prodejci a dokážeme najít optimální řešení pro váš konkrétní pozemek.

Sněhová radlice a fréza před zahradní traktor

Zahradní traktor můžete doplnit o sněhovou frézu před traktor. Sněhová radlice či pluh na zahradní traktor je oproti sněhové fréze podstatně levnější.

Sněhová fréza od profi prodejce Namir.cz

Sněhová fréza udělá z odklízení sněhu Váš zimní koníček. Patříte k milovníkům vymetených chodníků a napadané centimetry na příjezdové cestě do garáže jsou pro Vás výzvou? Potom nezbytně potřebujete kvalitní výzbroj. Pro výběr vhodného typu sněhové frézy je dobré zvážit, jak velkou plochu potřebujete udržovat, na jakém typu povrchu budete sníh odklízet (asfalt, štěrk, dlažba…) a jak často bude fréza v provozu (nikdo předem neví, kolikrát bude letos sněžit, ale na horách určitě vyjedete častěji).

Našim zákazníkům dále nabízíme také možnost závozu sněhové frézy přímo naší firmou až do jejich domova, kde náš pracovník stroj zprovozní a zákazníka proškolí v jeho obsluze. Nutno podotknout, že zákazníci si tuto službu velmi pochvalují. Jak takové zavezení včetně zaškolení obsluhy vypadá, si můžete prohlédnout na následujících fotografiích:

Zavezení sněhové frézy včetně zaškolení zákazníka v její obsluze

Zavezení sněhové frézy včetně zaškolení zákazníka v její obsluzeZavezení sněhové frézy včetně zaškolení zákazníka v její obsluze

Související odkazy: Sněhové frézy


 

NOVĚ PLATBA ONLINE KARTOU

Visa MasterCard

 

Logo ČT

Odborník z NAMIR.cz radí v pořadu Zahrada pod Lupou České televize
Představujeme štípače na dřevo

Celý článek s odborníkem na zahradní techniku v České televizi

 

JAN KRAUS také nakupuje v NAMIR.cz

Jan Kraus sekačky traktory Namir

Získaná ocenění a certifikáty

Autorizovaný prodejce

AL-KO Certifikát

NEJLEPŠÍ PRODEJCE INFRASAUN 2015

Nejlepší prodejce InFRASaun 2013

Nejlepší prodejce Infrasaun Heathland 2013

OBCHODNÍ PARTNER 2013

Obchodní partner sekaček Weibang 2013

GRILLAKADEMIE 2013

Grillakademie 2013

Grillakademie 2013

VYNIKAJÍCÍ OBCHODNÍ PARTNER ZNAČEK

MTD, SCHEPPACH, RYOBI, WOODSTAR,

DWT, TURFMASTER, HOMELITE, ...

Ocenění Garlando

AUTORIZOVANÝ PRODEJCE

CAMPINGAZ

Certifikát_malý

CERTIFIKÁT EXTRÉMNÍHO SEČENÍ

 

VARI CertifikátVARI Certifikát


TOPlist

Košík

(prázdný)


Produkt byl úspěšně přidán do košíku.
Pokračovat v nákupu Otevřít košík